لیزر واریس یکی از بهترین روش های درمانی واریس اندام تحتانی می باشد.

واریس اندام تحتانی به معنی بزرگ شدن و پیچ در پیچ شدن و برجسته شدن رگ ها(سیاهرگ ها)ی اندام تحتانی می باشد که به دلیل عوارض شدید مثل ایجاد لخته خون نیاز به درمان جدی دارد.

ابن روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود، محل برش عمل جراحی باقی نمی ماند و احتمال عفونت زخم و درد پس از عمل بسیار کاهش می یابد.از نطر بالینی نتیجه درمان بسیار عالی است و معمولا پس از جلسه اول بیمار احساس سبکی پا و بهبودی می کند.از نطر هزینه عمل هم نسبت به عمل جراحی باز بسیار به صرفه می باشد.(حدود ۵۰% کمتر است.)

به طور مشخص در صورت استفاده از  لیزر با طول موج ۱۴۷۰ نانومتر درد بسیار کمتری ایجاد می شود که به دلیل جذب بالاتر این طول موج بوسیله ی آب و چربی و جذب کمتر توسط ملانین و هموگلوبین میباشد. این طول موج ۴۰ برابر بیشتر از طول موج ۹۸۰ نانومتر و ۱۶۰ برابر بیشتر از طول موج ۱۰۶۴ نانومتر جذب دارد.

پس از عمل برای چند روز قرص مسکن تجویز می شود و پا بانداژ می شود و فرد بلافاصله می تواند راه برود. نیازی به استراحت پس از عمل نیست و ادامه بکار بیمار بلافاصله شروع می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>