چطور می‌توان از شر عروق عنکبوتی خلاص شد؟

درمان این مشکل ‌براساس قضاوت پزشک است. براساس رنگ، قطر، وسعت، میزان جریان خون و فاصله رگ از سطح پوست و سایر موارد پزشک تصمیم می‌گیرد که از چه روش درمانی استفاده کند. می‌توان از روش‌های درمانی مختلفی مثل اسکلروتراپی، لیزر، RF و‌… استفاده کرد.
زمانی از اسکلروتراپی استفاده می‌شود که رگ‌ها پرفشار باشند یعنی میزان خون و قطرشان زیاد باشد. البته این روش درمانی کمی زمان‌بر است و مدتی طول می‌کشد تا درمان کامل شود. اما اگر رگ‌ها کمرنگ و ظریف باشند، می‌توان با روش‌های پرتو و لیزر و RF آنها را درمان کرد. با این حال هر دو درمان کمی زمان‌بر هستند و عوارض مخصوص به خود را دارند. به عنوان مثال اگر تزریق به درستی انجام نشود یا توسط افراد غیرماهر با دوز بالا یا پایین انجام شود با عارضه همراه است. همچنین غلظت دارویی که استفاده می شود بسیار مهم است که توسط پزشک متخصص و متبحر انجام شود. در غیر این صورت یکی از عارضه های احتمالی ایجاد اسکار است که بعد از بهبودی جای اسکار از بین نمی رود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>